17:31 05 Decembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1094
  • RUB70.7798
Gaļas paviljons Rīgas centrāltirgū. Foto no arhīva

Lietuvieši brīdināti par nelegālu gaļas tirdzniecību internetā

© Sputnik / Sergey Melkonov
Baltijā
Saņemt īso saiti
21

Reklāmas sludinājumi bieži satur nepatiesu informāciju, lielākajai daļai tirgotāju nav licences pārtikas produktu tirdzniecībai.

RĪGA, 26. decembris – Sputnik. Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārais dienests (VMVT) pārbaudījis vietnes, kas nodarbojas ar pārtikas produktu tirdzniecību tiešsaistē, vēsta iestādes preses dienests.

Pārbaudes gaitā caurskatīti 162 sludinājumi par gaļas un gaļas produktu tirdzniecību. Tās rezultātā noskaidrojās, ka tikai 5% pārdevēju ir VMVT izsniegta licence, informēja Sputnik Lietuva.

Reklāmas sludinājumi saturēja lielu apjomu maldinošas informācijas. Piemēram, daži pārdevēji apgalvoja, ka produkcija ir ekoloģiski tīra, lai arī viņiem nebija atbilstoša sertifikāta.

VMVT inspektori apgalvo, ka licences trūkums pārtikas tirdzniecības nozarē ir pieļaujams tikai gadījumā, ja cilvēks nodarbojas, piemēram, tikai ar tīmekļa vietnes administrēšanu un viņam nav piekļuves pārtikas produktiem. Ja cilvēks nodarbojas ar produkcijas ražošanu, uzglabāšanu un transportēšanu, atļauja ir obligāta.

Patlaban ar pārtikas produktu tirdzniecību tiešsaistē nodarbojas 789 saimniecības. Kopš šī gada sākuma VMVT veicis 478 pārbaudes.

Nākotnē iestāde plāno pastiprināt tīmeklī organizētās pārtikas produkcijas tirdzniecības kontroli.

Pēc temata

Policisti Rīgā tirgojuši konfiscētu alkoholu
Spēcīgs trieciens nelegālo cigarešu tirdzniecībai Latvijā
"Jums tikai viskiju, vai pavizināsimies?": Ventspilī atklāts alkotaksometru tīkls

Galvenie temati