02:50 24 Marts 2019
Tiešraide
  • USD1.1302
  • RUB72.7425
Akcija Georga lentīte

Lietuvā vēlas sodīt par Georga lentītes nēsāšanu

© Sputnik / Кирилл Брага
Baltijā
Saņemt īso saiti
42

Parlamentārieši piedāvājuši ieviest sodu no 150 līdz 300 eiro par tās izplatīšanu, izmantošanu pulcēšanās vietās un citos masveida pasākumos.

RĪGA, 18. maijs – Sputnik. Lietuvas Seima deputāti piedāvājuši ieviest republikā sodu par Georga lentītes izplatīšanu un nēsāšanu, vēsta Sputnik Lietuva.

Iepriekš parlaments atbalstīja Administratīvo likumpārkāpumu kodeksa grozījumus, kuri paredz Georga lentīšu izplatīšanas un demonstrēšanas aizliegumu masveida pasākumos. Dokumentu iesniedza parlamenta komisiju izskatīšanai. Iepriekš grozījumu piedāvāja partijas "Tēvzemes savienība – Lietuvas kristīgie demokrāti" (TS-LKD) konservatori.

Projekta prezentācijas laikā parlamentārieši nosauca divkrāsu melni-oranžo Georga lentīti par "Krievijas imperiālisma simbolu". Tāpat par tās izplatīšanu, izmantošanu pulcēšanās vietās un citos masveida pasākumos piedāvāts ieviest sodu no 150 līdz 300 eiro.

Pēc Seima sēdes sociāldemokrāts Aļģirds Sisass, kurš neatbalstīja likumprojektu, atzīmēja, "iespējams, mums vajadzētu vienkārši aizliegt Krieviju – un tiks salikti visi punkti, mums vairs neko nevajadzēs darīt".

TS-LKD pārstāvji ir pazīstami ar savu aso kritiku attiecībā pret Krieviju.

Iepriekš viņi piedāvāja pielīdzināt Georga lentīti nacistu un padomju simbolikai, kuras demonstrācija Lietuvā ir aizliegta.

Pēc temata

Lietuvā Latvijas iedzīvotājam izrakstīja sodu par padomju simboliku
Latvijas iedzīvotājs nav ielaists Lietuvā Uzvaras dienas simbolikas dēļ
Sociālie tīkli sašutuši: Adidas apģērbs ar padomju simboliku līdz šim pārdošanā

Galvenie temati