21:26 16 Decembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1285
  • RUB75.2265
Pelmeņi. Foto no arhīva

Rimi pelmeņos konstatēta salmonella

© Sputnik / Александр Кряжев
Baltijā
Saņemt īso saiti
34

Salmonellas baktērijas konstatētas pelmeņu pakā, kas izlaista ar tirdzniecības tīkla Rimi zīmolu. Igaunijā izņemta no pārdošanas visa produktu partija. Tās ražotājs – SIA "Dabas produkti".

RĪGA, 11. novembris — Sputnik. Igaunijas Veterinārijas un pārtikas departaments izlases pārbaudes gaitā konstatējis produktā "Pelmeenid sea-veiselihaga Rimi 400g" (tā derīguma termiņš — 09.05.2018) salmonellas baktērijas, informē Sputnik Igaunija, atsaucoties uz portālu ERR.

"Ļoti žēl, ka ar salmonellu inficētie pelmeņi nokļuvuši Rimi plauktos," — atzina tirdzniecības tīkla Rimi sabiedrisko sakaru vadītāja Katrīna Batsa. Patlaban SIA "Dabas Produkti" pelmeņu pārdošana RIMI ir apturēta, norāda portāls ERR.

"Uzņēmums SIA "Dabas Produkti" Latvijā īsteno inficētās pelmeņu partijas analīzi, un pašlaik salmonella tajos nav atrasta. Mēs turpinām izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kā baktērijas nokļuvušas pelmeņos, kas tiek pārdoti Igaunijā," — piezīmēja Batsa.

RIMI norāda, ka tieši šie pelmeņi nav īpaši populāri — pārdodamās pelmeņu produkcijas reitingā tie ieņem 18. vietu.

Ģimenes ārste Ēro Merelinda pastāstīja, ka salmonellas baktērijas ir ļoti noturīgas un vairākus mēnešus var dzīvot kaltētos vai saldētos produktos.

Parasti baktērijas atrodamas produktos ar olu, gaļas un piena saturu.

"Vārot pelmeņus pareizā temperatūrā, salmonellas baktērijas iet bojā un cilvēku neapdraud. Taču ir svarigi pēc pelmeņu pagatavošanas kārtīgi nomazgāt rokas, — ja rokas nav nomazgātas, iespējama inficēšanās. Tāpat pēc tam ļoti labi jānomazgā trauki," — paskaidroja ārste. 

Pēc temata

Zinātnieki apgalvo, ka zarnu baktērijas manipulē ar mūsu smadzenēm
Lielbritānijā ir pierādījuši, ka zemē nokritušiem produktiem darbojas "piecu sekunžu likums"
Rukolas salāti izraisījuši zarnu infekciju Somijā
Krievija izveidos bufera zonu pie Latvijas robežas aizsardzībai no ĀCM

Galvenie temati