15:20 20 Oktobris 2017
Rīga+ 10°C
Tiešraide
Pieradināta žurka. Foto no arhīva

Viļņā darbu sākušas speciālas laboratorijas bērniem

© Sputnik / Оксана Джадан
Baltijā
Saņemt īso saiti
15

Pirmskolnieki, kuri interesējas par dabas zinātnēm, var apmeklēt īpaši iekārtotas laboratorijas.

RĪGA, 9. oktobris — Sputnik. Viļņā darbu sākušas pirmās laboratorijas pirmskolas vecuma bērniem. Tajās tiek stimulēta mazuļu zinātkāre un skats uz pasauli, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz LRT.

Pētījumi liecina, ka attieksme pret mācībām veidojas aptuveni līdz 7 gadu vecumam, tāpēc agri modināta zinātkāre nepazūd — tā tikai pieaug. Izglītības speciāliste Austeja Landsberģe atzīmēja, ka pašlaik, kad dabas zinātnes tiek apgūtas no sestās vai pat septītās klases, bieži vien jau ir par vēlu, lai ieinteresētu bērnus.

"Tad par tām interesējas tie, kas nevar neiedziļināties, kam ir talants un dabas dotas spējas. Bet mēs taču sakām, ka dabaszinātnes ir valsts novāciju dzinējs un viens no ekonomiskā uzplaukuma priekšnoteikumiem. Tāpēc mums ir jāpiesaista pēc iespējas vairāk bērnu. Kā to paveikt? Ieinteresēt kopš pašas bērnības," — apgalvo Landsberģene.

Laboratorijās mazajiem zinātniekiem uzstādīti "sajūtu paklājiņi", galdi, Saules sistēmas planētas un bērniem pielāgotas iekārtas dažādiem eksperimentiem.

"Lai arī ir gana sarežģīti piesaistīt un noturēt šāda vecuma bērnu uzmanību, ir svarīgi dāvāt viņiem iespēju pašiem nodarboties ar pētījumiem," — skaidro speciālisti. 

Pēc temata

Pēc trim gadiem Latvijas skolās nebūs gandrīz neviena priekšmeta krievu valodā
Pabalsts par trešo bērnu varētu pieaugt tikai par 10 eiro
Pētījums: bērniem Latvijā ir slikta izpratne par Internetu
Nepabeidzi laikus remontdarbus Rīgā – atdod naudu bērniem

Galvenie temati

 • Ogļu pārkraušana Rīgas ostā

  "Baltijas Asociācija – transports un loģistika" prezidente Inga Antāne paziņojusi, ka pēdējo trīs mēnešu laikā ogļu tranzīts cauri Latvijai ir ievērojami mazinājies, taču ostu sniegtā statistika to neapstiprina.

  6
 • Padomju zinātniski pētnieciskā stācija Vostok Antarktīdā

  Antarktīda ir ģeopolitikas ekspertu uzmanības centrā. Dažas valstis cenšas paplašināt savu ietekmes sfēru pirms, iespējams, tiks grozīts starptautiskais līgums par apkārtējās vides aizsardzību sestajā kontinentā. Krievija un Ķīna ir izvirzījušās priekšgalā.

  9
 • Krievijas prezidents Vladimirs Putins

  Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pārsteidzis RT un Sputnik darbinieku talants un drosme. Viņš apsolīja nekavējoties sniegt simetrisku atbildi ASV darbībām pret Krievijas medijiem.

  10