05:01 23 Oktobris 2018
Tiešraide
 • USD1.1494
 • RUB75.0427
Dzelzceļš. Foto no arhīva

Igaunijas opozicionāri iesaka neparakstīt Baltijas valstu vienošanos par "Rail Baltica"

© Sputnik / Sergey Melkonov
Baltijā
Saņemt īso saiti
23

Partijas vērtējumā "Rail Baltica" projekta sabiedrisko attiecību finansējums tiek izmantots, lai nomelnotu tos aktīvistus, kas uzdod saprātīgus jautājumus, un lai īstenotu uzbrūkošu vienpusēju propagandu.

RĪGA, 30. janvāris – Sputnik. Igaunijas parlamenta opozīcijā esošās Brīvās partijas padomes vērtējumā lēmumu pieņemšana saistībā ar Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projektu neatbilst demokrātiskai, 21. gadsimta Igaunijai, tādēļ premjerministram Jiri Ratasam nevajadzētu parakstīt Baltijas valstu vienošanos par projektu, vēsta LETA.

Partijas vērtējumā "Rail Baltica" projekta sabiedrisko attiecību finansējums tiek izmantots, lai nomelnotu tos aktīvistus, kas uzdod saprātīgus jautājumus, un lai īstenotu uzbrūkošu vienpusēju propagandu. "Nav atrasta godīga iespēja kompensēt zemes atsavināšanu "Rail Baltica" izbūvei," – norādīts partijas paustajā viedoklī par "Rail Baltica" līgumu.

Savu ierosinājumu partija nedēļas nogalē nosūtīja Ratasam.

Brīvā partija vēlas, lai Igaunijas premjers neparaksta trīs Baltijas valstu vienošanos, kamēr nav rasts risinājums kompensācijām par atsavināmajām zemēm. Tāpat partija vēlas, lai visi dokumenti, lēmumi un analīzes attiecībā uz "Rail Baltica" projektu būtu publiski pieejamas.

Jau ziņots, 31. janvārī Baltijas valstu premjerministru tikšanās laikā Tallinā iecerēts parakstīt starpvaldību līgumu par "Rail Baltica" projektu, kas noteiks vispārējos tehniskos parametrus un dzelzceļa līnijas maršrutu, kā arī būvniecības termiņus.

Starpvaldību vienošanās ir nepieciešama, jo ir daži jautājumi, kurus kompānijas nevar regulēt atbilstoši projekta īstenošanai izveidotā kopuzņēmuma "RB Rail" akcionāru līgumam. Līdz 85% no projekta izmaksām segs Eiropas Komisijas finanšu instruments "Connecting Europe Facility".

Visu triju Baltijas valstu premjeri jau saņēmuši pilnvarojumu šo līgumu parakstīt. Pēc tam tas vēl jāratificē Igaunijas, Latvijas un Lietuvas parlamentiem.

Igaunija jau paziņojusi, ka līgumu ratifikācijai parlamentā nodos ne ātrāk kā aprīlī, kad būs saņemts projekta ekonomiskā novērtējuma ziņojums, bet Latvijas puse līgumu izskatīšanai parlamentā nodos uzreiz pēc parakstīšanas.

Pēc temata

Nākamgad Rīgā sāks atsavināt "Rail Baltica" izbūvei nepieciešamos nekustamos īpašumus
Zatlers: Rail Baltica buksē Krievijas dēļ
Rail Baltica stāv uz optimisma sliedēm

Galvenie temati

 • IKEA veikala atklāšana Rīgā

  Jau tuvākajos mēnešos Latvijas iedzīvotājiem radīsies iespēja pasūtīt internetā zviedru kompānijas IKEA preces.

  9
 • Vakcinācija

  Vakcīnu skaits ir pietiekams bērniem un steidzamajām injekcijām cilvēkiem, kuri saskārušies ar slimniekiem, taču plānveida vakcīnas pieaugušajiem nāksies atlikt.

  4
 • Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs

  Rietumi tic, ka Krievijā drīz sāksies "krāsainā" revolūcija un, aizbildinoties ar humāno operāciju, būs iespējams sākt dabas resursiem bagātās valsts okupāciju, uzskata Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs.

  59