18:53 21 Oktobris 2017
Rīga+ 8°C
Tiešraide
Militārās mācības Lietuvā

Lietuva publicējusi "pretošanās" metodiku

© Foto: Министерство обороны Литвы
Baltijā
Saņemt īso saiti
39

Brošūrā sniegts liels skaits detalizētu ilustrāciju, kurās atainota Krievijas bruņutehnika un munīcija. Lietuvas pilsoņi mācās izspiegot "okupantus" un ziņot par viņiem.

RĪGA, 29. oktobris – Sputnik. Lietuvas Aizsardzības ministrija piektdien publicējusi instrukciju pilsoņiem par to, kā pretoties ārvalstu iebrukumam, ziņo amerikāņu telekanāls CNN.

Dokuments "Kas jāzina par pretošanos" satur 75 lappuses. Tajā teikts, ka esot īpaša uzmanība jāpievērš Krievijas darbībām, jo tā nesvārstoties izmanto militāro spēku pret kaimiņiem.

Brošūrā sniegts liels skaits detalizētu ilustrāciju, kurās atainota Krievijas bruņutehnika un munīcija. Metodikā sniegtas instrukcijas par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu un izdzīvošanu ārpus mājas. Lietuvas pilsoņi mācās izspiegot "okupantus" un ziņot par viņiem.

"Ļoti svarīga ir civilo iedzīvotāju pretošanās griba – tādā gadījumā agresoram būs grūti radīt militārā iebrukuma priekšnoteikumus," – min teksta autori. 

Lietuvas Aizsardzības ministrija komentāros CNN pavēstīja, ka instrukcijas publikācija varētu "aizkavēt potenciālo agresiju no Krievijas puses."

"Mēs apliecinām, ka ikviens, kas šķērsos mūsu robežu, sadursies ar spēcīgu pretestību no mūsu sabiedrības un bruņoto spēku puses," – telekanālam stāstīja Lietuvas aizsardzības ministrs Juozs Oleks.

Iepriekš Lietuvas varas iestādes jau publicēja divas līdzīga satura brošūras. Jaunās instrukcijas tirāža ir 30 tūkstoši eksemplāru, un to izplatīs skolās un bibliotēkās.

Iepriekš Lietuva vairākkārt apliecināja, ka jūt draudus no Maskavas puses, un aicināja NATO pastiprināt alianses klātbūtni valsts teritorijā. Maskava uzsver, ka nav ieinteresēta panākt konfrontāciju, un norāda, ka alianses mērķis ir apturēt Krieviju.

Pēc temata

ASV karavīri nozaga no bāzes ieročus un internetā pārdeva tos uz Krieviju un Lietuvu
Armijas iztirgošana: Lietuvas tirgū atrodami Latvijas karavīru zābaki
Latvija un Lietuva nolēmušas sinhronizēt iepirkumus aizsardzības jomā
Lietuvas Aizsardzības ministriju pieķēra krāpniecībā ar valsts iepirkumiem

Galvenie temati