02:18 03 Decembris 2016
Tiešraide
Starptautiskā informācijas brenda Sputnik logotips. Foto no arhīva

ASV uzskata, ka Krievija pārņem informācijas kontroli ar RT un Sputnik palīdzību

© Sputnik / Alexey Danichev
Pasaulē
Saņemt īso saiti
23

ASV Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra un Demokrātijas pētījumu centra ziņojumā norādīts, ka Krievijas valdība popularizē savu vadības stilu un "suverēnās demokrātijas" modeli.

RĪGA, 14. oktobris — Sputnik. Krievija ar Sputnik un RT palīdzību pārņem kontroli pār informāciju pasaulē, teikts ASV vadošas ārpolitisko pētījumu organizācijas — Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra (Vašingtona) un Demokrātijas pētījumu centra (Sofija) kopīgajā ziņojumā, vēsta RIA Novosti.

Ziņojums sastādīts uz 90 lappusēm, pētījumi ilga 16 mēnešus.

"Krievija izmanto valsts finansēto "neatkarīgo" televīzijas un radio kanālu un interneta avotu, piemēram, RT un Sputnik augošo impēriju un aktīvi atver jaunas filiāles visā pasaulē, ar slēptu vidutāju palīdzību noslēdzot stratēģiski nozīmīgus darījumus vietējos medijus,un tādējādi iegūst arvien plašāku kontroli pār informācijas plūsmu," — teikts ziņojumā.

Ziņojuma autori uzsver, ka "vide, kas ierobežo mediju darbību, līdz ar telekomunikāciju sektoru politiski motivēto nostiprināšanos netieši ietekmē informācijas karu," it īpaši valstīs, kas pauž simpātijas Krievijas interesēm.

Ziņojumā norādīts, ka ar šādiem paņēmieniem Kremlis popularizē savu vadības stilu un savu "suverēnās demokrātijas" modeli, kas dāvā iedvesmu arvien jauniem Eiropas valstu līderiem, kuri cenšas uzturēt un paplašināt savu varu. Kā piemērs tika minēts Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans, kurš atklāti norādījis, ka viņa jauno liberālo reformu modelis meklējams Krievijā.

Pēc temata

Mediji par to, kāpēc ASV politiķi pārvērš Krieviju par ļaunāko ienaidnieku
Telekompānijas Russia Today vietnei uzbrūk hakeri

Galvenie temati

 • Islāma valsts kaujinieks

  Teroristu grupējums uzbrukumiem Rietumos attīsta jaunas taktikas, un eksperti uzskata, ka visticamākais mērķis ir Francija, tomēr uzbrukumu risks pastāv arī Beļģijā, Nīderlandē, Lielbritānijā un Vācijā.

  10
 • Ārste. Foto no arhīva.

  Ģimenes ārstus satrauc divi jautājumi: e-veselības sistēmas ieviešana un atalgojuma jautājums. Lai gan viens no jautājumiem šodien daļēji atrisināts, atalgojuma pieaugums visiem nozares mediķiem nākamgad nav plānots.

  6
 • Krievijas prezidents Vladimirs Putins

  Dokumentā apkopoti galvenie principi, uz kuru pamata tiks veidota ārpolitiskā saziņa ar citām pasaules valstīm. Īpaša uzmanība piešķirta bruņojuma samazināšanai, attiecībām ar ASV un NATO, situācijas attīstībai Sīrijā, kā arī Krievijas politikai austrumu virzienā.

  24