02:16 03 Decembris 2016
Tiešraide
Ārsts tur pacienta roku. Foto no arhīva

Nīderlande vēlas leģitimēt eitanāziju veseliem cilvēkiem

© Flickr/ Alberto Biscalchin
Pasaulē
Saņemt īso saiti
20

Nīderlandes Tieslietu ministrijas un Veselības ministrijas vadītāji nosūtījuši vēstuli valsts parlamentā, kurā lūdz izskatīt jautājumu par jebkura cilvēka tiesībām labprātīgi aiziet no dzīves.

RĪGA, 13. oktobris — Sputnik. Nīderlandes valdība pārruna iespējamo likumprojektu, kas atļautu jebkuram cilvēkam, kurš uzskata, ka viņa "dzīve ir beigusies", izmantot eitanāziju, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz aģentūru Reuters.

Valsts Tieslietu un Veselības ministri nosūtījuši vēstuli valsts parlamentā, kurā norāda, ka "ikvienam cilvēkam, kurš pieņēmis lēmumu par to, ka viņa dzīve ir beigusies, ir jābūt tiesībām uz cienīgu aiziešanu no dzīves".

Pilinātājs. Foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Куденко

Nīderlande 2002. gadā bija pirmā valsts, kas likumīgi nostiprināja pacientu tiesības labprātīgai aiziešanai no dzīves. Tomēr valstī pastāv ierobežojumi, saskaņā ar kuriem, eitanāzija var būt piemērota tikai pacietiem ar neciešamām sāpēm un bez cerībām izveseļoties.

Paredzams, ka likumprojekts "par asistētu pašnāvību" tiks izstrādāts līdz 2017. gada beigām sadarbībā ar ārstiem ekspertiem un ētikas jomā.

Eitanāzija ir atļauta Beļģijā, Luksemburgā, Šveicē, kā arī vairākos ASV štatos. Latvijā un Krievijā ir labprātīga aiziešana no dzīves ir aizliegta. Šī gada aprīlī, latvieši dažu dienu laikā savākuši 10 tūkstošus eiro, lai apmaksātu eitanāziju Šveicē savam nedziedināmi slimajam tautietim.

Pēc temata

Kanādas parlaments legalizējis eitanāziju
Beļģu gejs lūdz eitanāziju savas seksuālās orientācijas dēļ
Kurš uzņemsies Dieva lomu eitanāzijas jautājumā

Galvenie temati

 • Islāma valsts kaujinieks

  Teroristu grupējums uzbrukumiem Rietumos attīsta jaunas taktikas, un eksperti uzskata, ka visticamākais mērķis ir Francija, tomēr uzbrukumu risks pastāv arī Beļģijā, Nīderlandē, Lielbritānijā un Vācijā.

  10
 • Ārste. Foto no arhīva.

  Ģimenes ārstus satrauc divi jautājumi: e-veselības sistēmas ieviešana un atalgojuma jautājums. Lai gan viens no jautājumiem šodien daļēji atrisināts, atalgojuma pieaugums visiem nozares mediķiem nākamgad nav plānots.

  6
 • Krievijas prezidents Vladimirs Putins

  Dokumentā apkopoti galvenie principi, uz kuru pamata tiks veidota ārpolitiskā saziņa ar citām pasaules valstīm. Īpaša uzmanība piešķirta bruņojuma samazināšanai, attiecībām ar ASV un NATO, situācijas attīstībai Sīrijā, kā arī Krievijas politikai austrumu virzienā.

  24