02:18 03 Decembris 2016
Tiešraide
Eiropas pils Strasburā. Foto no arhīva

EPPA savā rezolūcijā nosodīja Valsts domes vēlēšanās Krimā

© Sputnik / Vladimir Fedorenko
Pasaulē
Saņemt īso saiti
7

Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja (EPPA) rudens sesijā pieņēmusi rezolūciju, kurā nosoda Krievijas Federācijas vēlēšanas Valsts domē, kas notika 18. septembrī Krimā

RĪGA, 13. oktobris — Sputnik. Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja (EPPA) rudens sesijā pieņēmusi rezolūciju, kurā nosoda Krievijas Federācijas vēlēšanas Valsts domē, kas notika 18. septembrī Krimā, vēsta RIA Novosti.

Asambleja nav atzinusi šo vēlēšanu rezultātus, norādot uz Ukrainas teritoriālo integritāti.

Jāpiezīmē, ka sākotnējā rezolūcijas projektā pantu par parlamenta vēlēšanām Krievijā nebija. Tos pievienoja balstoties uz Ukrainas EPPA delegācijas grozījumiem.

EPPA rezolūcijā aicina turpināt "starptautisku spiedienu, ieskaitot sankcijas, līdz brīdim, kamēr nebeigsies Krievijas agresija un netiks atjaunota Ukrainas suverenitāte un teritoriālā integritāte starptautiski atzītās robežās".

Pēc balsošanas pieņemtā dokumentā parādījās tēze par to, ka EPPA var atgriezties pie šīs tēmas 2017. gada oktobra sesijā.

Turklāt EPPA piekrita arī pārdēvēt savu rezolūciju. Rezolūcijas projektā tās nosaukums bija " konflikta Ukrainā politiskās sekas ", bet galīgā variantā tā saucas "Krievijas agresijas Ukrainā politiskas sekas".

Kopumā dokuments atkārto iepriekšējas Asamblejas rezolūcijas, kurās tiek nosodīta Krimas aneksija, Krievija tiek apsūdzēta Ukrainas robežu integritātes un Krimas tatāru tiesību pārkāpumā. EPPA atkārto arī savas prasības konfliktējošām pusēm pārtraukt uguni un pilnībā ievērot "Minskas vienošanās".

EPPA lūdz Ukrainas pusi pabeigt uzsāktās reformas, kas saistītas ar cīņu pret korupciju, turklāt Asambleja lūdz Kijevu turpināt reformas decentralizācijas jomā.

Pēc temata

Krievija ierosina atcelt pret amatpersonām vērstās sankcijas
Nariškins: kārtīgiem politiķiem ir bīstami atrasties EPPA
Pārāk daudz uzņemies: Avakovs kritizējis Olandu par pozīciju attiecībā uz Donbasu

Galvenie temati

 • Islāma valsts kaujinieks

  Teroristu grupējums uzbrukumiem Rietumos attīsta jaunas taktikas, un eksperti uzskata, ka visticamākais mērķis ir Francija, tomēr uzbrukumu risks pastāv arī Beļģijā, Nīderlandē, Lielbritānijā un Vācijā.

  10
 • Ārste. Foto no arhīva.

  Ģimenes ārstus satrauc divi jautājumi: e-veselības sistēmas ieviešana un atalgojuma jautājums. Lai gan viens no jautājumiem šodien daļēji atrisināts, atalgojuma pieaugums visiem nozares mediķiem nākamgad nav plānots.

  6
 • Krievijas prezidents Vladimirs Putins

  Dokumentā apkopoti galvenie principi, uz kuru pamata tiks veidota ārpolitiskā saziņa ar citām pasaules valstīm. Īpaša uzmanība piešķirta bruņojuma samazināšanai, attiecībām ar ASV un NATO, situācijas attīstībai Sīrijā, kā arī Krievijas politikai austrumu virzienā.

  24