02:16 03 Decembris 2016
Tiešraide
Eiropas diplomātijas vadītāja Federika Mogerīni

Mogerīni: neviena ES valsts nav ierosinājusi sankcijas pret Krieviju Sīrijas jautājumā

© REUTERS/ JOSHUA ROBERTS
Ekonomika
Saņemt īso saiti
10

Eiropas diplomātijas vadītāja Federika Mogerīni norāda, ka jautājumu par sankciju paplašināšanu aktīvi apspriež mediji, taču ne politiķi.

RĪGA, 17. oktobris – Sputnik. Neviena no ES valstīm nav ierosinājusi ieviest pret Krieviju sankcijas, ņemot vērā situāciju Sīrijā, informē Eiropas diplomātijas vadītāja Federika Mogerīni, vēsta RIA Novosti.

"To nav ierosinājusi neviena dalībvalsts. To aktīvi apspriež plašsaziņas līdzekļos, taču ne mūsu apspriedēs. Nevienas tikšanās laikā to nav ierosinājusi neviena valsts. Pašlaik neviena dalībvalsts nav ierosinājusi sankciju ieviešanu pret Krieviju," – uzsvēra Mogerīni pirms Eiropas Savienības valstu ārlietu ministru tikšanās.

Diskusijas par nepieciešamību ieviest sankcijas pret Krieviju sākās pēc situācijas saasināšanās Alepo pilsētā Sīrijā, kur rit smagas kaujas. Rietumi pārmet Sīrijas un Krievijas valdībām uzlidojumus civiliedzīvotājiem un bruņotajai opozīcijai.

Damaska un Maskava apliecina, ka uzbrukumi norit tikai pret teroristiem un pārmet Vašingtonai nespēju ietekmēt "mērenās opozīcijas" nodaļas un nošķirt tās no teroristiem.

Iepriekš ASV Valsts departamenta parstāvis paziņoja, ka Vašingtona pieļauj iespēju ieviest sankcijas pret Maskavu, ja diplomātija Sīrijā cietīs neveiksmi. Savukārt Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs informēja, ka Kremlis nesaskata iemeslu ieviest ierobežojumus, jo Krievija ir vienīgā valsts, kas leģitīmi cīnās pret teroristiem Sīrijas teritorijā.

Arī Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pauda ceribu, ka Rietumos virsroku gūs veselais saprāts, nevis vēlme it visur vainot Maskavu.

Pēc temata

Merkele ierosinās pastiprināt sankcijas pret Krieviju
Šteinmeiera partija iebilst Merkelei pret Krieviju vērsto sankciju jautājumā
Wall Street Journal informē par Berlīnes plāniem pastiprināt sankcijas pret Krieviju

Galvenie temati

 • Islāma valsts kaujinieks

  Teroristu grupējums uzbrukumiem Rietumos attīsta jaunas taktikas, un eksperti uzskata, ka visticamākais mērķis ir Francija, tomēr uzbrukumu risks pastāv arī Beļģijā, Nīderlandē, Lielbritānijā un Vācijā.

  10
 • Ārste. Foto no arhīva.

  Ģimenes ārstus satrauc divi jautājumi: e-veselības sistēmas ieviešana un atalgojuma jautājums. Lai gan viens no jautājumiem šodien daļēji atrisināts, atalgojuma pieaugums visiem nozares mediķiem nākamgad nav plānots.

  6
 • Krievijas prezidents Vladimirs Putins

  Dokumentā apkopoti galvenie principi, uz kuru pamata tiks veidota ārpolitiskā saziņa ar citām pasaules valstīm. Īpaša uzmanība piešķirta bruņojuma samazināšanai, attiecībām ar ASV un NATO, situācijas attīstībai Sīrijā, kā arī Krievijas politikai austrumu virzienā.

  24