02:16 03 Decembris 2016
Tiešraide
Alus. Foto no arhīva

Latvijā krītas alus ražošana, pieaug imports

© Sputnik / Oksana Dzadan
Latvijā
Saņemt īso saiti
34

Astoņu mēnešu laikā Latvijā saražotā alus apjoms ir sarucis par 14,9%.

RĪGA, 15. oktobris — Sputnik. Šī gada astoņu mēnešu laikā Latvijā saražoti 55,302 miljoni litru alus — par 14,9% mazāk nekā šajā pašā periodā 2015. gadā, vēsta LETA, atsaucoties uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Akcīzes preču pārvaldes sniegtajām ziņām.

Savukārt alus imports laikā no šī gada janvāra līdz augustam ir pieaudzis par 16,2% salīdzinājumā ar šo periodu 2015 gadā. Šogad Latvijā ievesti 64,684 miljoni litru alus.

VID rīcībā esošā informācija liecina, ka 2016. gada astoņu mēnešu laikā patēriņam nodoti 108,694 milj. litru alus — par 1% mazāk nekā pērn.

Astoņu mēnešu laikā no Latvijas eksportēti 7,013 milj. litru alus — par 19,4% mazāk nekā gadu iepriekš.
Latvijas alus galvenokārt tika eksportēts uz Eiropas Savienības valstīm (53,9%).

Pēc temata

Kā būtu ar kādu aliņu? Latvija aizstāv savu tradicionālo dzērienu ES tirgū
Zaudētie miljoni: cik Latvijai izmaksājis sankciju karš ar Krieviju

Galvenie temati

 • Islāma valsts kaujinieks

  Teroristu grupējums uzbrukumiem Rietumos attīsta jaunas taktikas, un eksperti uzskata, ka visticamākais mērķis ir Francija, tomēr uzbrukumu risks pastāv arī Beļģijā, Nīderlandē, Lielbritānijā un Vācijā.

  10
 • Ārste. Foto no arhīva.

  Ģimenes ārstus satrauc divi jautājumi: e-veselības sistēmas ieviešana un atalgojuma jautājums. Lai gan viens no jautājumiem šodien daļēji atrisināts, atalgojuma pieaugums visiem nozares mediķiem nākamgad nav plānots.

  6
 • Krievijas prezidents Vladimirs Putins

  Dokumentā apkopoti galvenie principi, uz kuru pamata tiks veidota ārpolitiskā saziņa ar citām pasaules valstīm. Īpaša uzmanība piešķirta bruņojuma samazināšanai, attiecībām ar ASV un NATO, situācijas attīstībai Sīrijā, kā arī Krievijas politikai austrumu virzienā.

  24